Artykuł

Niezbędnik grillowicza – jakie akcesoria grillowe muszę mieć?

Akcesoria grillowe – co kupić?

Kupiliśmy grilla i co dalej? Wiele osób zastanawia się jakie akcesoria grillowe są niezbędne aby móc korzystać z grilla.

Niezależnie czy jesteśmy użytkownikami grilla węglowego czy gazowego  – istnieje niezbędnik każdego grillowicza.

1 . Czyszczenie = dobra szczotka do grilla

Po każdym użyciu gorący ruszt czyścimy drucianą szczotką. W sprzedaży znajdziemy szczotki różnych rozmiarów i kształtów. Najczęściej  miedziane lub stalowe, te pierwsze są bardziej delikatne dla rusztu, drugie bardziej sztywne i wytrzymałe. Zwróćmy uwagę na długość rączki – jeśli jest zbyt krótka istniej ryzyko oparzenia się o gorący ruszt.

2. Narzędzia do grillowania – sztućce

Podczas gillowanie korzystamy najczęściej z szczypiec i łopatki. Producenci tworzą często gotowe zestawy narzędzi, zawierające dodatkowo widelec lub szczotkę czy pędzelek do marynat. Aby sztućce do grilla służyły nam długo pamiętajmy aby wybierać te ze stali nierdzewnej z rączkami z materiałów nie przewodzących temperatury. Dla osób którym zależy na wygodzie polecamy sztućce z silikonowymi rączkami nadającymi się do mycia w zmywarce.

 

3.  Zabezpieczenie grilla – pokrowiec

Pokrowiec to akcesorium, na które decydują się wszyscy którym zależy na zachowaniu grilla w idealnym stanie i czystości, podczas przechowywania na zewnątrz.

Pokrowiec powinien być wykonany z wodoodpornego i przepuszczającego powietrze materiału. Odchodzi się od podgumowanych pokrowców, które ulegają szybszemu zużyciu.

Aby móc dobrze dopasować pokrowiec do grilla powinien mieć system mocujący np. rzepy.

4. Co jeszcze do grillowania?

Grille dają nam jeszcze szereg możliwości zwiększających ich funkcjonalność, dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów grillowych.

Wśród najczęściej wybieranych wyróżnić można płyty żeliwne – stanową rolę patelni na grillu. Przygotujemy na nich owoce morza, male kawałki warzyw i mięsa, hamburgery, jajka a nawet placki ziemniaczane.

Popularnością cieszą się również kamienie do pizzy oraz liczne kosze i stojaki. Wybór akcesoriów zależy w tym wypadku od indywidualnych preferencji kulinarnych.

Zapraszamy do zapoznania się z akcesoriami grillowymi Barbecook

 

DARMOWA DOSTAWA